Zdrowe włosy, skóra i paznokcie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że stan naszych włosów, skóry i paznokcie ma związek ze zdrowiem, czy nasza dietą. Czasem wypadanie włosów może być pierwszym objawem poważnej choroby, ale najczęściej chodzi o niedobór pewnych składników w naszej diecie.
Stosując pełnowartościową dietę powinniśmy zapewniać naszemu organizmowi odpowiednią dawkę wszystkich witamin, ale czasem to nasz organizm nie przyswaja witamin, które przyjmujemy w formie pokarmu. W takich wypadków konieczna jest kuracja suplementami diety.
Dobrze na nasz wygląd wpływają przede wszystkim zioła. Bratek poprawia wygląd skóry, zapobiega pojawianiu się wyprysków na twarzy, skrzyp poprawia wygląd włosów, podobnie działa pokrzywa.
Nasze paznokcie to zwierciadło naszego organizmu. Jeśli pojawiają się na nich jakiekolwiek plamki, wgłębienia to znak, że czegoś nam brakuje lub po prostu nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo. W takich sytuacjach warto sięgnąć po suplementy diety, a nawet udać się na wizytę do lekarza specjalisty, aby dowiedzieć się, czy przyczyna nie jest bardziej poważna.