Szczupłe nie znaczy zdrowe

Przyjęło się, że szczupła osoba to zdrowa osoba. Szczupłość równa się bycie fit, czyli bycie zdrowym, ale trzeba zauważyć, że szczupła sylwetka wcale nie musi być zdrowa, a co więcej dodatkowe kilogramy niekiedy dodają uroku, w przeciwieństwie do wystających kości.
Pierwszym przykładem może być anoreksja, potem kolejno bulimia – wiele młodych kobiet boryka się z tymi chorobami. Niestety niejednokrotnie powadzą one do śmierci z wycieńczenia.
Warto też zauważyć, że nie brakuje osób, a przede wszystkim dziewcząt, które są szczupłe, ale ich ciała wyglądają staro. Wynika to z faktu zaniedbania aktywności fizycznej. Dziewczęta odchudzają się nie jedząc, a zapominają o ujędrnianiu.
Babcie często powtarzają, że pulchne dziecko to zdrowe dziecko. Oczywiście okrągłe dziecko, które warzy zbyt dużo nie jest okazem zdrowia, ale osoba, które nie wykazuje BMI powyżej normy, ma bardziej zaokrąglone policzki, zbite, umięśnione ciało będzie zdrowsza niż taka, która ciągle jest na diecie, nawet, jeśli nieco odbiega od kanonów piękna przedstawianych w magazynach.