Właściwości zdrowotne oleju z wiesiołka

Stosowanie oleju z wiesiołka zalecane jest przede wszystkim kobietom, które cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego. W składzie tego oleju znajduje się kwas gamma-linolenowy, który łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Ale olej z wiesiołka warto polecić praktycznie wszystkim. Jest on bowiem bardzo bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Dostarcza także selenu, magnezu, wapnia, witaminy E i fitesteroli. Zawarte w nim składniki wpływają pozytywnie na pracę mózgu, poprawiają pamięć i koncentrację. Obecność w oleju z wiesiołka kwasów omega-3 i omega-6 poprawia odporność organizmu.
Warto go stosować także w czasie kuracji oczyszczających organizm z toksyn. Olej z wiesiołka można stosować w przypadku zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, gdyż jego składniki wpływają na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Poprzez zdolność do obniżania poziomu cholesterolu olej z wiesiołka może być stosowany w profilaktyce chorób serca. Olej ten poprawia również stan naczyń krwionośnych.