Jak żyć zdrowo i szczęśliwie?

Pojęcie szczęśliwego życia jest nam jednocześnie bliskie i dalekie, bo z jednej strony chcemy być szczęśliwi, a z drugiej nie zawsze wiemy, jak to osiągnąć, jak żyć zdrowo i szczęśliwe?
Nie ma przepisu na zdrowe, szczęśliwe życie, chodzi tutaj raczej o umiejętność zachowania balansu. Nie można tego osiągnąć z dnia na dzień, nie ma cudownej tabletki, podobnie, jak w odchudzaniu.
Zdrowy styl życia, który może doprowadzić nas do szczęścia, bo nie będziemy chorować, a nasze samopoczucie będzie doskonałe składa się z wielu elementów. Po pierwsze chodzi o regularny tryb życia, sen, pracę, życie rodzinne.
Ważnym elementem jest również pożywienie. Tak naprawdę nasz pokarm w pewien sposób definiuje nasze samopoczucie. Jeśli jemy niezdrowo, nasz organizm to odczuwa.
Regularny ruch potrafi zmienić nastawienie do życia. Odpowiednio dotleniony organizm, który wydziela hormony szczęścia naprawdę jest szczęśliwszy i co najważniejsze nie potrzebuje do tego czekolady, czy innych słodkości. Ważne jest też zachowanie zdrowia dzięki regularnym badaniom.