Sport to zdrowie czemu tak się mówi ?

Pomimo tego, że wszystkie media promują uprawianie sportu, w szkole dzieci uczą się o tym, że ruch ma znaczenie, wiele osób nie rusza się z kanapy, a weekendy zamiast na świeżym powietrzu spędza w domu. Nic, więc dziwnego, że nasze społeczeństwo ma ogromny problem z otyłością, ale również różnymi schorzeniami pojawiającymi się z wiekiem, a wynikającymi z braku aktywności fizycznej.
Nie każdy sport jest bezpieczny i musimy sprawdzić, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Nie każdy powinien biegać, skakać, czy podnosić ciężary. Źle dopasowany sport może być dla nas niebezpieczny i raczej nie przyniesie nam radości. Warto, więc skonsultować się z lekarzem lub trenerem, aby dopasować trening idealny do naszego organizmu.
Na pewno ważą kwestią na temat sportu jest to, jak wpływa na naszą sylwetkę, ale również samopoczucie. W czasie ćwiczeń uwalniają się endorfiny, dzięki którym jesteśmy bardziej energiczni, szczęśliwsi. Po za tym ćwicząc dotleniamy mózg i zachowujemy młodość na długie lata.