Bardzo zdrowe kasze

Wskazać można wiele produktów spożywczych, które z powodzeniem zadbają o nasze zdrowie, ich spożywanie zalecają nie tylko dietetycy, ale również lekarze. Do takich produktów zalicza się między innymi różne rodzaje, które są bardzo zdrowym rodzajem pożywienia.
Kasza jaglana
Przez wiele lat była kompletnie zapomniana. Dzisiaj za sprawą mody na zdrowy tryb życia cieszy się znowu wielką popularnością. Jest to świetnym źródłem żelaza, które jest pierwiastkiem chroniącym nas przed anemią. Dodatkowo zawiera duże ilości lecytyny – substancji, której zadaniem jest wspomożenie pracy układu nerwowego. Kasza jaglana zawiera również krzem, który zadba o to, aby nasza skóra, włosy i paznokcie były naprawdę ładne i silne.
Kasza gryczana
Jest chyba najbardziej znana spośród wszystkich kasz, które można kupić w Polsce. Jest doskonałym źródłem białka. To właśnie z tego powodu jej walory smakowe powinni docenić wegetarianie, którzy rezygnują ze spożywania białka zwierzęcego. Kaszę gryczaną można podawać z różnego rodzaju sosami. Smakuje wyśmienicie!