Zioła dla zdrowia i urody

Cudowną moc ziół znały już nasze prababcie. Dzisiaj moda na leczenie ziołami wraca. Coraz chętniej zastępujemy nimi preparaty dostępne w aptekach. Poznajmy bliżej niektóre zioła i dowiedzmy się jakie są ich właściwości.
Pokrzywa
Jest świetnym źródłem witamin i minerałów. Pomaga oczyszczać organizm. Warto pić ją wtedy, kiedy chcemy uchronić się przed anemią lub wyleczyć tą, która się już rozwinęła. Napar z pokrzywy korzystnie wpływa również na kondycję włosów, paznokcie i skóry. Zaleca się go osobom, które borykają się z trądzikiem.
Melisa
Popularne zioło na uspokojenie. Ułatwia zasypianie, a tym samym pozwala lepiej wypocząć. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Doskonale chroni więc przed rozwojem różnego rodzaju infekcji. Wzmacnia układ odpornościowy. Jej zalecana również tym osobom, które chcą poprawić swoją przemianę materii i zgubić kilka zbędnych kilogramów.
Mniszek
Dostarcza witamin: A, D oraz tych należących do grupy B. Jest także świetnym źródłem żelaza, krzemu, magnezu i potasu. Picie naparu z mniszka zaleca się osobom, które cierpią na cukrzycę.