Uważaj na zdrowe płatki

Planujesz odchudzanie i chcesz zamienić swoje śniadania na zdrowsze i pożywniejsze, idziesz, więc do sklepu i sięgasz po płatki, bo wydaje Ci się, że nie ma lepszego połączenia na śniadanie? Jesteś w błędzie, a przynajmniej w częściowym, bo płatki nie są wcale takie zdrowe.
Oczywiście znajdziemy też zdrowe płatki, ale chodzi tu o najzwyklejsze płatki owsiane, czy pszenne, które nie są tak smaczne, jak te z reklam, ale przynajmniej nie zawierają cukru. Lubisz gramolę? Zrób własną bez dodatku cukru, a z miodem.
Niestety nawet najprostsze płatki kukurydziane, czy te reklamowane, jako zdrowe, które poprawią wygląd twoje sylwetki w rzeczywistości zawierają ogromną ilość cukru, który powoduje tycie. Zdecydowanie powinnaś unikać wszelkich płatków czekoladowych, czy sadowych, bo te zawierają ogromną ilość cukru i są bardzo kaloryczne.
Jeśli chcesz schudnąć wybierz zwykły jogurt naturalny lub chude mleko, a do tego sam zrób sobie mieszankę płatków bez dodatku cukru. Jeśli obawiasz się, że taka mieszanka nie będzie pasowała twoim kubkom smakowym dodać świeże owoce. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, ze jesz zdrowo.