Zdrowe nawyki sportowe

Wielu z nas narzeka na to, że nie ma czasu w ciągu dnia na uprawianie sportu i czuje się przez to ociężale i grubo. Faktycznie, większość z nas pracuje codziennie na wysokich obrotach i do domu często wraca wieczorami, kiedy nic już się nie chce. Warto jest jednak pomyśleć o tym, w jaki sposób można zorganizować sobie nieco ruchu, w szczególności na świeżym powietrzu, tak aby nie zaburzać całego dnia pracy.
Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, czy istnieje możliwość, abyśmy do pracy chodzili na piechotę. Jest to doskonała dawka ruchu na świeżym powietrze, a także sposób na odpoczynek po pracy i nabranie energii w drodze do niej. Jeżeli nie damy rady, to wybierzmy rower, lub autobus, ale wysiadajmy z niego przynajmniej jeden przystanek wcześniej.
Poza tym, róbmy sobie w pracy krótkie przerwy co około godzinę, aby rozciągnąć się i wykonać kilka prostych ćwiczeń gimnastycznych. Dobrym pomysłem może być również wyjście na zewnątrz i krótki spacer dookoła budynku. Warto jest wstać i przejść się po prostu po korytarzu do drukarki, która znajduje się w innym pokoju.