Zacząć zdrowe odżywianie

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie zdrowego odżywiania jest zrobienie porządków w kuchennych szafkach i lodówce. Warto jest też zgromadzić w jednym miejscu produkty, które zazwyczaj zjadamy w ciągu całego dnia.
W jakim celu wykonujemy takie działania? Przede wszystkim dlatego, by uświadomić sobie, co naprawdę jemy i jak to wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Nie ukrywajmy, z reguły prawidłowe odżywianie wymaga zastanowienia i czasu. Łatwiej nam jest w czasie przerwy w pracy wyskoczyć na hamburgera lub kebaba, niż przygotować w domu starannie skomponowany i zbilansowany posiłek. Jednak ten przygotowany przez nas posiłek zawiera zdrowe i dobre produkty, a hamburger to typowo „śmieciowe” jedzenie, które nie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Aby dobrze funkcjonować, być aktywnym i zadowolonym z życia, musimy odpowiednio się odżywiać.
Po kuchennych porządkach i wyrzuceniu produktów przetworzonych, można wreszcie zacząć kupować te produkty, które są w najmniejszym stopniu przetworzone, zdrowe i pochodzące ze sprawdzonych źródeł.