Co to jest zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie polega na dostarczaniu do organizmu wszystkich potrzebnych składników w odpowiednich ilościach. Czasami osoby odchudzające się stosują dietę eliminującą, to znaczy taką, która eliminuje z organizmu niektóre produkty. Jest to poważny błąd, którego efektem może być osłabienie organizmu sprzyjające różnym chorobom.
Zdrowie, zapewni nam tylko wykorzystywanie wszystkich składników odżywczych, oczywiście w rozsądnych proporcjach. Nasz organizm potrzebuje zarówno białka, witamin, węglowodanów, jak i tłuszczy. Wszystko jest cenne, oczywiście pod warunkiem, że do żywienia podchodzimy racjonalnie i mądrze. Niektóre bardzo modne diety sprzyjają nam tylko na moment. Owszem, możemy szybko się odchudzić, ale efekt jo-jo na pewno nie sprawi nam przyjemności. Poza tym inna jest dieta osoby pracującej fizycznie, inna mężczyzny, inna dziecka. O tym wszystkim trzeba pamiętać.
Dobrym pomysłem jest w takiej sytuacji skorzystanie z profesjonalnej porady dietetyka, który najpierw pozna nasz organizm, jego potrzeby, a potem dostosuje dietę do organizmu.