Sport to zdrowie

Cały świat obiegła ostatnio moda na zdrowy styl życia, ekologiczne jedzenie i bycie fit. Trend ten jest promowany zarówno przez lekarzy i dietetyków, jak i przez liczne gwiazdy i cele brytów. Jest to wspaniałe zjawisko, ponieważ zaraża wiele osób, młodszych i starszych. Wiele mówi się także o tym, jak ważny jest w naszym życiu sport i, że każdy z nas powinien zdecydować się na jakąś dyscyplinę. Nie muszą być to sporty wyczynowe. Wystarczy, abyśmy codziennie wybierali się na dłuższe spacery z psem lub jeździli na rowerze.
Sport jest nam niezbędny nie tylko po to, aby zachować szczupłą i zgrabną sylwetkę na długie lata, ale również ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.
Bardzo pozytywnym trendem jest obecnie walka z całorocznymi zwolnieniami z zajęć wychowania fizycznego w szkołach. To właśnie dzieci są najbardziej zagrożone otyłością i to one najbardziej cierpią z tego powodu. Dobre nawyki należy wpajać młodym ludziom już od najwcześniejszych lat ich życia, aby potrafili je oni wykorzystywać również w swoim dorosłym życiu.