Ruch to zdrowie

Wiele osób prowadzi bardzo intensywny tryb życia i nie ma wiele wolnego czasu. Ciągle spieszymy się do pracy, w której spędzamy długie godziny, a następnie bardzo zmęczeni padamy na kanapie. Zapominamy niestety o tym, jak ważny jest wysiłek fizyczny w regularnych dawkach, w szczególności jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia i pracujemy przy biurku.
Warto jest zastanowić się nad tym, ponieważ brak ruchu może prowadzić to bardzo wielu chorób i nieprzyjemnych schorzeń. Ma on także wpływ na wygląd naszej sylwetki. Coraz więcej osób skarży się na problemy z nadwagą i na to, że pomimo stosowania diety odchudzającej, nie mogą one schudnąć.
Koniecznie należy przynajmniej dwa razy w tygodniu zdecydować się na uprawianie jakiegoś sportu. Nie musi być to sport wyczynowy, ani bardzo wielki wysiłek. Wystarczy jazda na rowerze, czy godzina pływania na basenie. Doskonałym pomysłem są również długie spacery z psem lub z rodziną. Ważne, żeby ruch trwał dłużej niż pół godziny, ponieważ wtedy zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Najlepiej również, żeby odbywał się on na świeżym powietrzu.