Ruch to zdrowie dlaczego ?

W zdrowym ciele zdrowy duch, ruch to zdrowie – to najpopularniejsze slogany zachęcające nas do aktywności fizycznej, ale nie takiej opierającej się na 2 przysiadach dziennie i spacerze raz w tygodniu, wszyscy specjaliści nie tylko od zdrowego żywienia, zachęcają nas do ćwiczeń przynajmniej 3 razy w tygodniu. Forma ćwiczeń nie musi być w żaden sposób podyktowana, róbmy to, co lubimy najbardziej, ale ruszajmy się.
Uprawiając sport uwalniamy endorfiny, pobudzamy krążenie, pracę serca, do tego dotleniamy mózg. Uprawianie sportu ma naprawdę zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, a jeśli dodamy do tego kwestii zdrowotne, czyli przeciwdziałanie chorobom, otyłości i różnym dolegliwościom mamy idealny sposób na życie.
Nie każdy może biegać, skakać, podnosić ciężary. Ważne jest przede wszystkim to, aby umiejętnie dobrać aktywność fizyczną do swoich możliwości, ograniczeń fizycznych. Jeśli na początku przesadzimy z ćwiczeniami, możemy nabawić się kontuzji i kontynuacja zdrowej aktywności fizycznej będzie niemożliwa.