Sport to zdrowie dlaczego ?

To hasło słyszało wielu. Jednak przez lata niewielu robiło coś w celu jego wdrożenia. Teraz wiele się w kraju nad Wisłą zmienia. Ludzi uprawiających sport jest coraz więcej. Nie wszyscy chcą być zawodowcami. Wręcz przeciwnie, Polacy pokochali amatorską twarz sportu. Głównie dlatego, że na co dzień zapewnia im on o wiele lepsze samopoczucie. W dłuższej perspektywie czasu pozwala natomiast wypracować o wiele zgrabniejszą i atrakcyjniejszą sylwetkę.
Sport to jednak nie tylko sposób na zwiększenie poziomu hormonów szczęścia czy ładniejsze ciało. Jest on również inwestycją w zdrowe, a zatem i długie życie. Mniej istotne jest, jaką jego odmianę się wybierze. Najważniejsze to ćwiczyć regularnie, by stopniowo budować odporność organizmu. Nawet dzięki średnio intensywnym treningom można znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób.
Nie tylko ciało, ale również psychika korzysta na regularnej aktywności fizycznej. Sport bowiem pomaga zmniejszyć napięcie i zredukować poziom hormonów stresu. Poza tym lepiej dotleniony organizm to również sprawniej działający mózg.