Zdrowe słodycze –czy istnieją

Słodycze to coś, co zawiera dużo cukru i jest niezdrowe, a przynajmniej tak twierdzą dietetycy i lekarze, chociaż podkreślają też, że każdy z nas powinien pozwolić sobie czasem na kawałek ciasta, czy coś słodkiego.
Będąc na diecie staramy się całkowicie wykluczyć słodycze, bo to one są powodem otyłości u wielu osób, zresztą sam cukier jest powodem, dla którego tłuszczyk zbiera się w wielu newralgicznych miejscach.
Gdy dieta jest naszym celem nie myślimy o słodyczach, a przynajmniej próbujemy o nich nie myśleć, ale czasem po prostu mamy ochotę i nie możemy tego zmienić. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Możemy szukać zdrowych alternatyw.
Robiąc ciasto zamiast zwykłej mąki użyjmy tej pełnoziarnistej, a cukier zamieńmy na miód lub stewie. Słodycze powinniśmy zastąpić owocami, które też mają cukier, ale są zdecydowanie zdrowsze. Wielu dietetyków poleca desery na bazie chudego twarogu lub jogurtu. Od czasu do czasu można tez sięgnąć po czekoladę, ale gorzką. Jeśli bardzo chcemy czegoś słodkiego wybierajmy słodycze nierobione na mazie tłustych składników. W chwili słabości lepiej jest sięgnąć po suszone owoce i inne zdrowe przekąski. Pamiętajmy jednak, że niektóre zdrowe produkty wcale nie są takie zdrowe, jak reklamuje je producent.