Wprowadzanie zdrowych nawyków

Coraz więcej mówi się o tym, że dużo dzieci i młodych osób ma problemy z nadwagą, a nawet otyłością. Lekarze i dietetycy od lat biją na alarm i przestrzegają przed przyszłymi, negatywnymi skutkami tego zjawiska.
Niestety, najczęściej winni całej sytuacji są najbliżsi, czyli rodzicie i inni opiekunowie. Przede wszystkim, przyzwyczajają oni swoje dzieci do bardzo złych nawyków żywieniowych. Młodzi ludzie spożywają zbyt dużo cukru i tłuszczu. Wszystkiemu winne są słodycze, smakowe napoje oraz chipsy i Fast foody.
Poza kwestią odżywiania się, bardzo negatywną tendencją jest również brak sportu w życiu dzieci. Unikają one zajęć wychowania fizycznego w szkołach, a popołudniami również nie wychodzą na dwór, aby pograć w piłkę. Całe dnie młodzi ludzie spędzają przed telewizorem lub komputerem.
Koniecznie trzeba z tym walczyć, ponieważ złe nawyki żywieniowe i brak sportu mogą skutkować dużymi problemami ze zdrowiem i sprawnością fizyczną w dorosłym życiu takiego człowieka. Wszystko zaczyna się w domu rodzinnym, nie zapominajmy o tym.