W trosce o zdrowie Twojego dziecka

Dzieci są bardzo ważne w naszym życiu, często zmieniają nasze życie o 180 stopni, ale większość z nas raczej nie narzeka. Tylko czasami z bezsilności nie wiemy, jak sobie poradzić z naszym kochanym dzieckiem.
Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe dzieciństwo, edukację, ale również zdrowie, bo ono jest najważniejsze. Nie możemy polegać tylko na szczepionkach i tym, że dziecko będzie ciepło ubrane. Przede wszystkim musimy zwróci uwagę na to, co je nasze dziecko, co pije i jak często się rusza, bo otyłość jest teraz ogromnym problemem.
Rodzice często mają problem z tym, że dziadkowie, ciocie i wujkowie bardzo rozpieszczają dziecko i kupują mu słodycze oraz chipy. Ponadto dzieci bardzo często biorą przykład z rówieśników. Niestety trudno jest z tym walczyć, gdy dziecko będzie przyzwyczajone, ale możemy zapobiegać temu przyzwyczajeniu. Przede wszystkim należałoby zacząć od tego, aby całkowicie wyeliminować przekąski, a między posiłkami podawać dziecku owoce i warzywa. Czekoladę najlepiej jest wprowadzić po 4 roku zżycia, gdyż naukowcy udowodnili, że do tego wieku dziecku najszybciej przyzwyczaja się do pewnych smaków, a jeśli nie pozna czekolady, w przyszłości na będzie miało potrzeby, żeby zjadać ją w dużych ilościach.