Modne produkty o walorach zdrowotnych

Do modnych produktów o walorach zdrowotnych zaliczamy słodkowodne algi, chlorelle. Są one stosowane między innymi w celu oczyszczenia organizmu z toksyn, a szczególnie z metali ciężkich.
Chlorella dostarcza również dużych ilości białka i dużych ilości witaminy B1 W gronie modnych i zdrowych produktów znalazł się olej lniany. Olej ten chroni serce przed zawałem dzięki doskonałym proporcjom kwasów omega-3 i omega- Zaleca się spożywanie go w postaci słynnej pasty doktor Budwig, czyli połączonego z naturalnym jogurtem i białym twarogiem. Dobroczynne działanie oleju lnianego można wzmocnić, łącząc składniki pasty doktor Budwig z czosnkiem lub z miodem.
Hitem o walorach zdrowotnych są także nasiona chia: źródło błonnika, kwasów omega-3 i wapnia. Na liście modnych produktów znalazły się także nasiona amarantusa, kasza jaglana, aronia, cieciorka i młode pędy jęczmienia. Kasza jaglana korzystnie wpływa na skórę, aronia zapobiega nadciśnieniu, amarantus ułatwia utrzymanie właściwego poziomu cukru we krwi, a cieciorka dostarcza kwasu foliowego.