Aromaterapia poprawia samopoczucie i zdrowia

Olejki eteryczne to jeden ze sposobów, którymi możemy poprawić swoje samopoczucie, a czasem wspomóc leczenie farmakologiczne. W sklepach zielarskich dostępne są olejki zapachowe i olejki eteryczne. Właściwości lecznicze mają jedynie olejki eteryczne. Są one przeznaczone jedynie do stosowania zewnętrznego. Można z nich przygotowywać lecznicze inhalacje, można wykonać masaż z ich zastosowaniem, przygotować okład lub wykorzystać do kąpieli.
W zależności od rodzaju dolegliwości wybieramy sposób aplikacji olejków. Zakupiony olejek możemy przechowywać jedynie przez okres dwóch lat, pod warunkiem jednak, że zachowamy jego oryginalne opakowanie.
Olejki sprzedawane są w ciemnych buteleczkach, nie wolno ich przelewać do buteleczek z jasnego szkła. Do produkcji olejków wykorzystywane są bardzo różne części roślin o działaniu leczniczym. Mogą to być zarówno nasiona, kora, ale też kwiaty. Maksymalna ilość olejku, który możemy wykorzystać do kąpieli, inhalacji czy masażu jest bardzo niewielka, maksymalnie można użyć 15 kropli olejku.