Zdrowe odżywianie zacznijmy od dobrych zakupów

W naszym społeczeństwie świadomość dotycząca zdrowego odżywiania jest coraz wyższa. Ma na to wpływ nie tylko tradycyjna edukacja, ale ciekawe programy telewizyjne, publikacje prasowe i książkowe. Chcemy się dobrze odżywiać, bo wiemy, że będziemy zdrowsi fizycznie i psychicznie.
Prowadząc zdrową dietę, musimy wybierać produkty świeże, pozbawione konserwantów, bezpieczne. Niestety, kiedy w sklepach robimy zakupy, nie zawsze udaje się nam otrzymać takie produkty, które są polecane przez lekarzy i dietetyków. Po prostu producenci żywności, chcąc osiągnąć jak najwyższe zyski, często oszukują konsumentów. Zdecydowanie pogorszyła się jakość wędlin, mleka i jego przetworów, tłuszczy. Do artykułów spożywczych jest dodawanych sporo naturalnych i sztucznych zapychaczy, a także aromatów, barwników i konserwantów.
Jeśli więc zależy nam na zdrowej i bezpiecznej diecie, musimy bardzo dokładnie sprawdzać i czytać etykiety. A następnie wybierać te produkty, które są przygotowywane w naturalny sposób. Jest to dość trudne, ale warto podjąć takie działania, aby jeść zdrową żywność.