Fit – nie znaczy zdrowo

Pojęcie FIT stało się ostatnio niezwykle popularne. Wszystko, co fit jest zdrowe, ale czy na pewno? Czy na pewno fit, podobnie jak light wiąże się z czymś zdrowym?
Mówiąc byciu fit i produktach fit warto zacząć od terminu light, który był ostatnimi laty bardzo popularny. Light, czyli lekki miało określać produkty odtłuszczone, z mniejsza ilością cukru, zdrowe. Okazuje się jednak, że te pozornie zdrowe produkty zawierają słodziki i inne substancje chemiczne, dzięki czemu są lżejsze, mniej kaloryczne, z mniejsza ilością niezdrowego cukru, ale wciąż trudno uznać je za zdrowe.
Produkty typu fit zastąpiły pozornie zdrowsze produkty typu light, co oznacza, że też wypełnione są podobnymi składnikami. Oczywiście znajdziemy też takie, po które naprawdę warto sięgnąć, ale musimy być szczególnie uważni, bo w rzeczywistości możemy natrafić na naprawdę niebezpieczne substancje.
Warto też zauważyć, że w wielu przypadkach życie fit ogranicza się do nałożenia dresów, ubrań sportowych, a nie zmiany stylu życia, regularnych ćwiczeń, zdrowszej, warzywno-owocowej diety.