Get Adobe Flash player


Zielona glinka

Naturalne mydło z zieloną glinką na bazie oleju palmowego.
3
Szczegóły produktu

Naturalne mydło z zieloną glinką na bazie oleju palmowego.

Glinka zielona stosowana zewnętrznie działa na skórę dezynfekując, absorpcyjnie, łagodząco i gojąco. Ma również właściwości czyszczące, oczyszczające, regenerujące, odżywcze i wzmacniające.

Dzięki swoim właściwościom działa leczniczo na skórę trądzikową, wypryski i wrzody. Dezynfekuje skórę, absorbuje sebum, bakterie i toksyny, zamyka pory, przyspiesza gojenie się ran. Skóra nabiera świeżego i zdrowego wyglądu.
Pozytywnie oddziałuje również na skórę dojrzałą, zniszczoną lub skłonną do zmarszczek. Odżywia ją, wzmacnia i regeneruje, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.
Stosując na uda i pośladki pomaga w walce z cellulit., oraz ogólnie wygładza i ujędrnia skórę.
Glinka zielona ma również działanie przeciwbólowe, można stosować ją w tym celu na zwichnięcia, złamania czy obrzęki. Okłady na czoło i kark łagodzą migrenę i bóle głowy, na ucho - bóle ucha, a wokół szyi bóle gardła.
Glinkę zieloną ma zastosowanie wyszczuplające i pomaga formować sylwetkę.
Można używać glinki do mycia twarzy, całego ciała, a także włosów. Glinka myje bardzo łagodnie. Jest wskazana dla cery wrażliwej.
W medycynie ludowej stosowano glinkę na ukąszenia, oparzenia i stłuczenia.
Glinki te często zawierają znaczne ilości krzemu, magnezu, wapnia i różnych pierwiastków śladowych

Mleko kozie - Docenione po latach mleko prosto od kozy podbija serca pań dbających o linię i piękną zdrową skórę.
Już w starożytności kobiety stosowały mleko i miód do poprawiania urody. Słynąca z piękności królowa egipska, Kleopatra, zawdzięczała wspaniałą alabastrową skórę codziennym kąpielom w kozim mleku. Jego dobroczynne właściwości doceniły również sklepy ze zdrową żywnością oraz firmy kosmetyczne.Nasi krajowi przedstawiciele, tacy jak Ziaja czy Florina już dawno zastąpili mleko krowie kozim. Udowadniają, że kosmetyki z mlekiem kozy najefektywniej działają na cerę suchą i zniszczoną, gdyż zawierają większy procent tłuszczu. Wyroby z koziego mleka wpływają także na miękkość, gładkość i elastyczność skóry

Olej palmowy - zawiera kwas palmitynowy(44%), kwas oleinowy(39%), karotenoidy i witaminę E i A. Działa stymulująco, normalizująco, kojąco, przeciwzapalnie i ochronnie.Stosowany do produkcji kremów odżywczych, kosmetyków ochronnych, luksusowych mydeł.