Get Adobe Flash player

GOSPODARSTWO

Gospodarstwo Qzko znajduje się w Gminie Siedlisko (Powiat Nowosolski), położonej w południowo - zachodniej części Ziemi Lubuskiej, ok. 800 metrów od rzeki Odra. Gmina Siedlisko jest otoczona kompleksem przepięknych lasów, które graniczą z gospodarstwem. Lasy stanowią około 38 procent powierzchni terenu Powiatu Nowosolskiego, co dodatkowo uatrakcyjniają: bogate w runo leśne i zwierzyna łowna.  

Gospodarstwo zajmuje się w głównej mierze produkcją mleka, serów, mydeł i kremów z naturalnego koziego mleka. Wszystkie produkty są wytwarzane w sposób ekologiczny bez używania środków chemicznych. Nasze kozy są czyste, karmione w naturalny sposób i regularnie badane. Dowiedz się więcej o kozach w Qzko

Ponadto w ramach agroturystyki, gospodarstwo Qzko oferuje całoroczne miejsce wypoczynkowe - duży pokój dla jednej rodziny.

W gospodarstwie prowadzone są warsztaty rękodzielnicze, pokazy wytwarzania mydła oraz sztuka serowarska.

W powiecie znajduje się jeziora, rzeki, strumyki, malownicze wzgórza i doliny, jary, wszystko to, co natura może stworzyć. Lasy obfitują w runo leśne i zwierzynę łowną, a amatorzy turystyki pieszej i rowerowej mają tu doskonałe warunki do rekreacji na świeżym powietrzu. Ponadto rzeka Odra, umożliwia uprawianie turystyki wodnej. Odbywają się tu spływy tratw „Odra Advenrute” na trasie Nowa Sól - Szczecin. W Nowej Soli znajduje się port rzeczny oraz przystań kajakową.